iletişimrss

E-Beyanname Gerekli Programlar
E-Beyanname uygulamasından faydalanabilmek için Beyanname Düzenleme Programı'nı ve gerekli bazı programları bilgisayarınıza indirmeniz ve kurmanız gerekmektedir. Bu programların listesini ve açıklamalarını aşağıda bulabilirsiniz.Windows

Linux (Ubuntu, Suse, ...)
 
JRE (JAVA RUNTIME ENVIRONMENT)
Beyanname Düzenleme Programı'nın çalışabilmesi için gerekli olan ve sadece bir kere kurulacak olan bu programı aşağıdaki bağlantıdan indirip kurabilirsiniz.
JRE Kurulum 1.4.2_05 JRE Kurulum 1.4.2_14
 
BEYANNAME DÜZENLEME PROGRAMI (BDP)
Beyannamelerinizi elektronik ortamda hazırlamanızı sağlayan bu programın güncel versiyonlarını buradan indirip kurabilirsiniz.
BDP
(Güncellenme Tarihi: 01.07.2017)
BDP(tar.gz)
(Güncellenme Tarihi: 01.07.2017)
 
BEYANNAME DÜZENLEME PROGRAMI YARDIM (BDP Yardım)
Beyanname Düzenleme Programı içinden Yardım seçenegi ile erişebileceğiniz kullanım kılavuzunun güncel versiyonlarını buradan indirip kurabilirsiniz.
BDP Yardım
(Güncellenme Tarihi: 12.06.2007)
BDP Yardım (tar.gz)
(Güncellenme Tarihi: 12.06.2007)
 
ADOBE ACROBAT READER
Beyannamelerinizi ve tahakkuk fişlerinizi PDF formatında görüntülemenizi ve çıktı alabilmenizi sağlayan bu programı aşağıdaki bağlantıdan sadece bir kere indirip kurabilirsiniz.
Adobe Reader 6 Adobe Reader 7
Pardus Kullanıcılarına Özel

 

Pardus İşletim Sistemi kullanıcılarının Beyanname Düzenleme Programı'nı otomatik olarak sistemlerine kolayca yükleyip kurabilmeleri için PİSİ deposu oluşturulmuştur.

Depo adresi:

https://ebeyanname.gib.gov.tr/bdp_pisi_depo/pisi-index.xml.bz2

Konsoldan root kullanıcısı ile

# pisi ar gib https://ebeyanname.gib.gov.tr/bdp_pisi_depo/pisi-index.xml.bz2

komutuyla depoyu sisteminize ekleyebilirsiniz. Nasıl depo ekleneceği konusunda daha geniş bilgi için buraya bakabilirsiniz.
Beyana Tabi Geliri Sadece Gayrimenkul Sermaye İradı Olanlar İçin

  Sadece GMSİ Beyannamesi Hazırlamaya Yönelik Beyanname Düzenleme Programı (BDP)

Gayrimenkul Sermaye İradı Beyannamelerinizi elektronik ortamda hazırlamanızı sağlayan bu programın güncel versiyonunu buradan indirip kurabilirsiniz.

BDP (Güncellenme Tarihi: 01.03.2015)
İcra Dairelerince Verilecek Bildirim İçin

  Sadece İCRA Dairelerince Verilecek Ödemelerin Kesinti Suretiyle Alınan Gelir Vergisi ve Damga Vergisine İlişkin Bildirim Hazırlamaya Yönelik Beyanname Düzenleme Programı (BDP)

İCRA Dairelerince Verilecek Ödemelerin Kesinti Suretiyle Alınan Gelir Vergisi ve Damga Vergisine İlişkin Bildirimlerinizi elektronik ortamda hazırlamanızı sağlayan bu programın güncel versiyonunu buradan indirip kurabilirsiniz.

BDP (Güncellenme Tarihi: 26.11.2013)