iletişimrss

İnternet Vergi Dairesi Hizmetleri

Gelir İdaresi Başkanlığı olarak Vatandaşlarımıza İnternet üzerinden yapmış olduğumuz Hizmetlerimiz iki ana başlıkta toplanmaktadır.

1. Şifreli Hizmetlerimiz;


Vergi Dairesine yazılı müracaat ederek şifre almanız koşuluyla VUK 340 nolu tebliğ kapsamında olan mükelleflerimiz e- beyanname gönderebilirler. İnternet vergi dairesinden vergi dairesine gitmeden yasalarımızın el verdiği koşullarda almanız gereken belgeleri alabilirsiniz veya bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

INTERNET ŞİFRENİZ İLE; VERİLEN BEYANNAMELERİNİZİ,TAHAKKUKLARINIZI,ÖDEMELERİNİZİ ,TÜM BORCUNUZU MUHASEBECİNİZİN SİZİN ADINIZA YAPMASI GEREKEN İŞLEMLERİ YAPIP YAPMADIĞINI görmeniz mümkündür. Diğer Kurumlara Vereceğiniz Borcu yoktur yazısını yada iade dileklerinizi kendiniz veya Muhasebecinizin vermesi mümkündür.

2. Şifresiz Hizmetlerimiz;


Mükellefiyetiniz olmasa bile eğer kira geliriniz varsa İnternet üzerinden kira beyannamenizi gönderebilirsiniz. Gayrimenkullerin satılması durumunda ne yapacağınız konusunda bilgi alabilirsiniz (Kira Butonu) Vergi Kimlik numarası sorgulama, Yabancılar için vergi kimlik numarası sorgulama, Resen Terk Eden Mükelleflerimizin Kimler olduğunu görmek, E-Vergi Levhası Sorgulama, Verilen Levhanın Doğru olup olmadığı hakkında bilgi almak, Borcu yoktur yazısı için vermiş olduğunuz dilekçenizin ne aşamada olduğunu takip edebilirsiniz , ÖTV2A Ödeme belgenizin doğru olup olmadığını görme (SORGULAMALAR BUTONU)

Adınıza olan borcun öğrenmek için (Borç Sorgulama Butonu) Nasıl ödeneceği hakkında (Nakit veya Hangi Bankalara , Kredi Kartı ile Ödeme mümkün mü) bilgi almak için (Borç Ödeme Butonu) Sizden istenen Gecikme zammının doğru olup olmadığını tespit etmek (Sık sorulan Sorular) gibi konularda siz sayın vatandaşlarımıza internet ortamında hizmet vermekteyiz.

YAPACAĞINIZ İŞLEM İÇİN LUTFEN İLGİLİ BUTONA BASINIZ Örnek : Beyanname Göndermek için e-Beyanname Butonuna Basınız

SAYGILARIMIZLA;