30.11.2016 - KDV İADESİ EKSİKLİK YAZILARI HAKKINDA

30.11.2016 tarihi itibariyle, mükelleflere ve Yeminli Mali Müşavirlere hitaben yazılan KDV İadesi eksiklik yazılarına, İnternet Vergi Dairesinden yazılacak olan cevap yazısı ekranlarında, karakter sayısı sınırlı olduğundan ve kopyala-yapıştır yapılamadığından detaylı açıklamalar için “Belge ekle” menüsü eklenmiştir. Konu ile ilgili detaylı açıklamalara kılavuzda yer verilmiştir. Söz konusu kılavuza ulaşmak için tıklayınız.

01.09.2016 - KDV İADESİ EKSİKLİK YAZILARI HAKKINDA

01.09.2016 tarihi itibariyle vergi dairelerinde E-Tebligat kapsamına giren mükellefler ile E-Tebligat kapsamına giren Yeminli Mali Müşavirlere gönderilen KDV İade taleplerine ilişkin eksiklik yazıları E-Tebligat ile gönderilmeye başlanacaktır. Konuya ilişkin detaylı açıklamalar ve kılavuza ulaşmak için tıklayınız.

15.08.2016 - KDV İADESİ EKSİKLİK YAZILARI HAKKINDA DUYURU (Yeminli Mali Müşavirlerin ve Mükelleflerin Dikkatine)

Vergi dairesi tarafından YMM'lere hitaben sistem üzerinden yazılan KDV İadelerine ilişkin eksiklik yazılarına, YMM'nin internet vergi dairesi ekranından cevap verebilmesi için internet vergi dairesine kendi şifresi ile giriş yapması gerekmektedir. İnternet vergi dairesi şifresini herhangi bir vergi dairesinin sicil servisinden "Diğer Mükellef Grubu" bölümünden alabilirler. Ayrıca; internet vergi dairesine T.C kimlik numarası ile giriş yapıp işlem yapabilirler. Detaylı açıklamalar için tıklayınız.

E- Beyannamede Yeni Bir Hizmet;

Sayın meslek mensupları ve mükelleflerimiz, 01.Temmuz.2016 tarihinde açılacak olan Ankara ve Anadolu İhtisas Vergi Dairelerine 2016/Haziran Döneminden itibaren KDV1 ve KDV2 Beyannamesi verecek Mükelleflerin listesi Mesajlar Kulakçığında yayınlanmıştır. Mesajlar kulakçığında Meslek mensupları Aracılık Sorumluluk Sözleşmesi Yaptığı mükelleflerinden kimlerin KDV1 ve KDV2 beyannamelerini hangi yeni vergi dairelerinden birine vereceği bilgisini görmesi mümkündür. Bu konuda daha fazla bilgi ve yardım 444 0 189 ve 444 0 435 numaralı çağrı merkezlerinden alınabilir.

28.06.2016 - KDV İADESİ EKSİKLİK YAZILARI HAKKINDA DUYURU

28.06.2016 tarihi itibariyle, vergi daireleri/malmüdürlüklerince, mükelleflere ve Yeminli Mali Müşavirlere hitaben KDV İadesi hakkında yazılan eksiklik yazılarına cevaben İnternet Vergi Dairesinden yazılacak olan cevap yazısı ekranlarında, ilgi kurulması gereken evrak bilgilerine ilişkin güncellemeler yapılmıştır. Söz konusu kılavuza ulaşmak için tıklayınız.